2023. máj. 19.

Beiratkozási információ a 2023/2024. tanévre

Tisztelt Szülő, Kedves Beiratkozó Diákunk! A cikk folytatásában olvashatók a beiratkozással kapcsolatos információk.

Beiratkozási információ a 2023/2024. tanévre

Beiratkozás időpontja: 2023. június 22. 8:00-12:00

Helye: Zalaegerszegi SZC Lámfalussy Sándor Szakképző Iskola (8960 Lenti, Petőfi Sándor út 23.)

A tanulók beiratkozása történhet elektronikusan, illetve személyesen. Akik előzetesen szeretnék gyermekük adatait a KRÉTA rendszerben módosítani, az ITT leírtak alapján járhatnak el, de ebben az esetben is meg kell jelenni a beiratkozás napján.

Elektronikus beiratkozás esetén a dokumentumok beküldési határideje: 2023. 06. 20. 8:00 óra.

Azon felvételt nyert tanulók beiratkozása történik a fenti napon, akik sikeresen teljesítették a 2022/2023. tanévet.

A beiratkozáskor személyesen is meg kell jelenni, mert orvosi alkalmassági vizsgálatra kerül sor. Kérjük, ehhez hozzák magukkal a tanuló orvosi leleteit.

A tanulónak és szülőjének (kiskorú tanuló a szülő jelenlétében írható csak be) magával kell hozni:

• általános iskolai bizonyítvány (vagy ezen másolatát elektronikusan meg kell küldeni az iskola@lamfalussy.edu.hu)
    • születési anyakönyvi kivonat
    • személyazonossági igazolvány
    • lakcímkártya
    • OM azonosító kártya
    • TAJ kártya
    • adóazonosító jel
    • a tanuló vagy szülője bankszámlaszáma (tanulmányi ösztöndíjhoz), az OTP Bank képviselője a tanuló bankszámlája nyitásához a helyszínen segítséget nyújt
    • diákigazolvány igényléséhez az okmányiroda által egyedi azonosító kóddal ellátott adatlap
    • SNI-ről, BTMN-ről a szakértői vélemény
    • rendszeres gyermekvédelmi kedvezményről, hátrányos helyzetről szóló önkormányzati határozat

A szülő akadályoztatása esetén az iratokat a tanév első napjáig bemutathatja.

A nyári ügyeletről a honlapon későbbiekben adunk ki tájékoztatást.

Felhívom a Tisztelt Szülők, valamint a Tanuló figyelmét, hogy a diákigazolvány igényléséhez be kell fáradni valamelyik magyarországi okmányirodába.
    Az igazolványhoz szükséges fotót ott készítik a tanulóról. Az okmányiroda NEK azonosítóval ellátott fényképes adatlapot állít ki, amelyet beiratkozáskor szíveskedjenek magukkal hozni! Ezen adatlap leadása akadályoztatás esetén a későbbiekben is lehetséges.

A felsorolt okmányok nélkül a tanulót beírni nem tudjuk!

További teendők a beiratkozáskor:

• beiratkozáshoz kapcsolódó költségek: 1 500 Ft/szülő SZM támogatásra
    • Az egészségügyi alkalmassági vizsgálatra hozzák magukkal a TAJ kártyát, a korábbi zárójelentéseket, a leleteket, szemüveget, valamint igazolást a kötelező védőoltásokról.
      Az orvosi vizsgálat ideje: 2023. június 22. 8:00-12:00
    • Munkaruhához méret felmérése
    • A kedvezményes étkezéssel kapcsolatos igénylőlapot kitöltve és az igényhez csatolt szükséges igazolással együtt szíveskedjenek magukkal hozni.

Tájékoztatom, hogy Korm. határozat szerint a 2023/2024. tanévben ingyenes tankönyvellátásra jogosult a 9. évfolyam valamennyi tanulója.

Kérem a kedves Szülőt, hogy a beiratkozásra kísérje el gyermekét!

Útmutatók az iskolai beiratkozáshoz:

Beiratkozás folyamata