Érettségi

Szakképzést végzettek érettségije

A kétéves esti tagozatos képzésre várjuk azokat a szakképesítő bizonyítvánnyal rendelkezőket (3 éves képzés), felnőtteket, akik éreznek magukban elhívatottságot az érettségi megszerzésére, akár fizetésemelésre, akár új szakma megszerzése céljából, vagy akár előrébb szeretnének jutni a munkahelyi ranglétrán, illetve érettségire épülő szakképesítéssel szeretnék tudásukat gyarapítani. A képzés során magyar nyelv és irodalom, idegen nyelv (angol vagy német, mely szabadon választható), történelem, matematika, természetismeret, informatika tárgyakat tanulnak. Érettségit tenni középszinten az említett tárgyak közül négyből kötelező: magyar nyelv és irodalom, matematika, történelem, idegen nyelv. Az ötödik érettségi tárgyként a szakmai vizsga eredményét számítjuk be. A tanórákat heti három nap tartjuk kora délutántól. Ezen érettségire felkészítő képzést azoknak ajánljuk, akik a 21. században fontosnak tartják az érettségit, mint az alapműveltség megszerzését, akár munka mellett is.

Érettségire felkészítés (3 éves szakképesítő bizonyítvánnyal rendelkezőknek):

• 2 éves
  • felnőtt esti tagozat
  •  heti 3 nap oktatás

Érettségi tantárgyak:

• magyar nyelv és irodalom
  • történelem
  • matematika
  • idegen nyelv (választható angol illetve német nyelv)