Beiskolázási tájékoztató

Beiskolázási tájékoztató a 2023/24-es tanévre

Iskolánk a Lenti térség beiskolázási feladatait látja el, egyetlen szakképző intézményként. Ezen kívül fogadunk diákot az őriszentpéteri, a letenyei és a zalaegerszegi kistérségből is. Célunk, hogy a környezetünk vállalkozásainak munkaerőpiaci (foglalkoztatási) igényeit kielégítsük. Ennek érdekében változtatjuk és bővítjük szakmai kínálatunkat (szociális gondozó és ápoló, kőműves, hegesztő, erdőművelő-fakitermelő).

SZAKKÉPZÉSBEN VÁLLALT SZEREPE ISKOLÁNKNAK A RÉGIÓBAN
A szakképzési fórumon, melyet iskolánk szervez a fenntartóval és a helyi kamarával 2 évente egyeztetjük a szakképzés fejlesztési irányait. Az ott felmerülő rövid és hosszútávú igényeket messzemenően figyelembe vesszük a beiskolázás tervezésénél.

ISKOLA CÉLKITŰZÉSEI
Iskolának célja, hogy a szülői és tanulói elvárásoknak 21. századi színvonalon megfeleljünk és kiszolgáljuk a vállalatok és vállalkozások igényeit.

A KÖVETKEZŐ SZAKMÁKRA JELENTKEZHETSZ A LÁMFALUSSYBA
ÁGAZAT SZAKMA
Fa- és bútoripar 4 0722 08 01 Asztalos
Gépészet 4 0732 10 03 Épület- és szerkezetlakatos
Szociális 4 0923 22 03 Szociális ápolós és gondozó
Turizmus-vendéglátás 4 1013 23 04 Pincér – vendégtéri szakember
4 1013 23 05 Szakács
Kereskedelem ágazat 4 0416 13 02 Kereskedelmi értékesítő

A JÓ TANULMÁNYI ÁTLAG JUTALMA A MAGAS ÁLLAMI ÖSZTÖNDÍJ

Iskolánk tanulói duális képzésben vesznek részt

ÖSZTÖNDÍJ MÉRTÉKE (A MINDENKORI MINIMÁLBÉR AZ ALAPJA):

9. ÉVFOLYAM: 10 %

10. 11. ÉVFOLYAM: 60 %

Sikeres szakmai vizsga esetén, egyszeri pályakezdési támogatás: 80-180% (a vizsgaeredmény alapján)

EGYÉB INFORMÁCIÓK

• A 9. évfolyamtól kezdődően – 3 szakképzési évfolyamon (1/9., 2/10., 3/11.) – az adott szakképesítés megszerzéséhez szükséges szakmai elmélet, szakmai gyakorlat és közismereti képzés folyik.
  • A képzési idő 3 év.
  • Választható idegen nyelv: angol vagy német.
  • A tanuló a szakképző évfolyamokon ösztöndíjban részesül.
  • Az iskola a régióban kötelező beiskolázást elégit ki.
  • Az iskola minden tanulója részére étkezést a Vén Diák étteremben biztosít.
  • Az 1/9. évfolyamon gyakorlati képzése minden szakma esetében az iskolai kabinetben vagy a tanműhelyekben folyik, a 2/10. és a 3/11. évfolyamon munkaszerződés keretében vállalkozóknál vagy vállalkozásoknál történik.
  • A felvétel elbírálása a jelentkezésnél az általános iskola 7-8. évfolyamának tanulmányi eredménye alapján történik.
  • A végzett tanulók a 3 éves képzés után, 2 év alatt esti tagozaton érettségit szerezhetnek. Itt csak érettségi tantárgyak oktatása folyik (választott idegen nyelv, magyar nyelv és irodalom, matematika, történelem).
  • Az iskola az alábbi sajátos nevelési igényű tanulókat is fogadja:
    • pszichés fejlődési zavarral (súlyos tanulási, figyelem- vagy magatartásszabályozási zavarral) küzdő tanulók.
    • A sajátos nevelési igényű tanulók és a beilleszkedési, tanulási, magatartási (BTMN) nehézséggel küzdő tanulók integrált nevelés és oktatás mellett -kötelezően- fejlesztő pedagógus és gyógypedagógus irányításával fejlesztő foglalkozásokban részesülnek. A tanuló -a szakértői véleményben foglaltak alapján- a szülő kérésére felmentéseket és kedvezményeket kaphat.